Naše politika

Politika je pro někoho velice důležitá. A je ale také hodně lidí, kteří o politiku vůbec nemají zájem a je jim úplně jedno, co politika všechno obnáší. Proto jsem si řekla, že nejlepší bude, když se třeba někoho zeptám, jaký má názory na politiku. Když jsem se třeba ptala mé sousedky, jaké má názory na politiku, tak se mě ze začátku zeptala, proč to vlastně já potřebuji vědět. Řekla jsem ji, že dělám takový průzkum do školy. Byla jsem na střední škole druhého ročníku ekonomické školy. Měli jsme dělat nějaký referát. Měli jsme tam různá témata, která jsme si měli vybrat.

Na politiku má každý jiný názor.

A protože mě docela zajímá politika a svět kolem politiky, tak jsem si vybrala téma politické. Paní učitelka řekla, že to skvělé, protože nikdo zrovna ze třídy politické téma nechtěl. Absolutně nechápu proč. Podle mého názoru je politika tak zajímavá, že to vlastně stojí za zmínku. Takže moje sousedka mi řekla, že když to potřebuji do školy, že na tom nevidí nic špatného, když mi řekne něco o svém názoru, který ona má na politiku. Řekla mi, že naše česká politika je docela smutná, prý ten finanční systém a ekonomický systém je opravdu tak moc špatný, že si říká, že do deseti let to bude opravdu katastrofální.

Politické budovy jsou krásné.

Mě nezbývalo nic jiného než se sousedkou souhlasit. Protože já mám opravdu podobný názor na politiku, stejně jako ona. A politika mě baví a já stále jenom doufám, že se jednoho dne politika umoudří a naše vláda bude dělat lepší politické kroky, než které dělala doposud. A jak politiku vnímáte vy? Jer pro vás v něčem hodně výjimečná nebo ji vůbec nesledujete? Třeba můj otec je zase úplný analfabet, co se týká politiky. Otec říká, že než aby si drásal nervy kvůli politice, že sena to nebude dívat vůbec. Ani se nedivím, protože otec je hodně velký cholerik a snadno se vytočí, takže by kvůli politice byl asi nonstop naštvaný.