Vířivá vana je někdy výhodnější, než bazén

Obliba vířivých van roste už jen z toho důvodu, že nepotřebujete k jejich instalaci mnoho volného prostoru, což bývá podmínkou k umístění zahradního bazénu. Vířivky se stávají součástí relaxačních terapií v mnoha rodinách a mohou být prospěšné u celé řady onemocnění. Bublinky a tlak vody ve vířivkách mohou někdy nahrazovat i masáže, a máte-li takovou funkční vanu doma, nemusíte docházet do žádné posilovny ani relaxačního bazénu. Není třeba pak utrácet peníze za maséra, zvláště pokud k tomu připojíte partnerské reflexní masáže chodidel.

vířivá vana

Nevýhodou vířivých van je jejich složitost. Není to zkrátka obyčejná vana, kam napustíte vodu, a o nic víc se nestaráte. Koupel ve vaně má v tomto směru přece jen jistou výhodu, protože si pouze užíváte vodní masy a dobře víte, že jí můžete bezstarostně vypustit a na nic jiného nemyslet. U vířivek je nutné dodržet správné dávkování bazénové chemie, pravidelně vodu filtrovat a postarat se o servis vířivky v případě nějaké závady, a těch může být celá řada.

vířivka na zahradě

Servisy vířivek se také starají o to, aby byla vana čistá, a aby zařízení bylo v chodu bez poruch v rámci prevence. Zajišťují odborné čištění a případné závady při poškození struktury laminátu. Servisní technik vám také dokáže efektivně poradit, jak zlepšit starostlivost o vířivku, a jak se vyhnout některým potížím, abyste zařízení využívali pro radost, nikoli s mokrým obkladem na bolavé hlavě.

Vířivka se pak může stát vaším spolehlivým partnerem pro celou rodinu. Lze ji mít v provozu po celý rok, pokud je umístěna ve vytápěném interiéru, a není nutné ji zazimovat. Jistou službu také poskytnou vířivky nafukovací, ty si můžete bez problémů přesunout podle potřeby do zimní zahrady nebo na zahradu, a mít je jako součást posezení u zahradní pergoly nebo altánu. Výhodné je také vířivku umístit na místo se zajímavým výhledem, odkud můžete pozorovat okolní přírodu.