Jsou umělé květiny do truhlíků skutečně ideální?

S jarem přichází venkovní počasí a také změna výzdoby. Definitivně odstraňujeme vánoční a zimní dekorace a vyměňujeme je za svěží zelené, které symbolizují právě jaro. A jednou z nich jsou i truhlíky s květinami. Ty najdete pomalu v každém okně, ať už se jedná o rodinný dům či panelákový byt. Je to způsob, jak si přinést kousek přírody domů, a není pochyb, že to lidem prospívá. Studie ukázaly, že pobyt v zeleni je velmi přínosný jak pro naše zdraví, tak i psychickou pohodu.

květina v truhlíku

Ovšem zdaleka ne každý se dokáže o rostliny postarat. Proto mnohdy dává umělé květiny do truhlíků namísto těch živých. A je pravdou, že dnes můžete najít napodobeniny, které jsou prakticky k nerozeznání od těch pravých. Zde však vyvstává otázka, zda je to skutečně dobrý nápad. Ačkoliv je totiž práce opravdu dobrá, při bližším pohledu obvykle neobstojí a je patrné, že se jedná o umělé květiny. A je potřeba se zamyslet nad tím, co tím říkáme svému okolí. Koneckonců, právě proto je vystavujeme na oknech, kde jsou velmi dobře vidět.

truhlík s květinami za oknem

V podstatě se tím přiznáváme, že se nedokážeme nebo nechceme postarat o skutečné rostliny, případně že se spokojíme i s náhražkou, jen když s ní nebudeme mít tolik práce. Květina, a to i sezónní jako jsou fialky či macešky, totiž vyžaduje péči, aby vypadala dobře. Je nutné ji pravidelně zalévat, odstraňovat uschlé listy a květy a případný plevel.

Na druhou stranu je potřeba přiznat, že vypadají podstatně lépe. Navíc mnohdy mají i nezaměnitelnou vůni, která také přispívá k celkovému dojmu. Také radost, když vidíme, jak se rostlinkám daří a pěkně rostou je něco, co nám žádná umělá kytka nenahradí, i kdyby vypadala sebelépe. Proto, pokud si chcete takto svůj domov vyzdobit, rozhodně sáhněte po skutečných květinách. V případě, že si nejste jisti, zda se o ně dokážete postarat, případně o ně nechcete pečovat, použijte jiný typ dekorace. Věřte, že pak to vše bude působit mnohem lépe.