Ne vždy zubaři v Praze přijímají nové pacienty

Setkali jste se již někdy s tím, že jste půl dne obvolávali zubní ordinace a bylo vám jen stroze oznámeno, že nové pacienty nepřijímají? Uznáváme, že existuje tržní systém, který mimo jiné znamená, že si svého zubaře můžete svobodně vybrat, ale toto je pouhá teorie. Praxe se v mnoha podobách od teorie odlišuje.

čištění zubů

Stěhování – změna zubního lékaře nemusí vůbec probíhat jen tak „z plezíru“ nebo dokonce z nudy. Někteří lidé k tomu mají skutečně objektivní důvody a jedním z nich je i stěhování. Jeden příklad za všechny – váš zaměstnavatel vám nabídne pracovní zařazení na jiném úseku firmy, prostě vás potřebuje jinde, a jestliže změnu bude provázet i vyšší výdělek a nějaké další benefity, můžete souhlasit i s tím, že se přestěhujete do dané lokality. Pokud se jedná o stěhování na delší vzdálenost, musíte si kromě nových dokladů vyřídit i další záležitosti, mimo jiné i praktického a zubního lékaře. Praktičtí lékaři obvykle pacienty přijímají, ale s dentisty to tak snadné není. Že zubař Praha přijímá nové pacienty nebude vůbec jisté, a vy se pak ocitnete v obtížně řešitelné situaci.

zubní lékařka

Reference – dalším důvodem, proč vyměnit zubaře, jsou nezávislé reference jejich klientů, z nich se můžete dozvědět chválu i kritiku. Na základě referencí se rozhoduje mnoho lidí a rozhodně je neberte na lehkou váhu.

Doporučení známých a příbuzných – možná jste to sami zažili – před chvílí jste právě opustili zubní ordinaci lékaře nepříliš pečlivého a hlavně bez empatie, což je u zubařů docela klíčové. Vaše čerstvě prožitá zkušenost vám velí odebrat se jinam, kde se vám budou věnovat skuteční profesionálové, a kde bude ošetření ústní dutiny probíhat na úrovni. K doporučení vhodného zubaře vám mohou dopomoci vaši blízcí, tedy například rodiče, prarodiče, tety a strýčci, ale také kamarádi či kolegové z práce, kteří to s vámi myslí upřímně.