Nejlepší přítel člověka

Chtěli by jste si pořídit zvířátko, ale stále váháte jaké? Pokud bydlíte v domě, tak je to jasné. Ale co pokud bydlíte v bytě? Jáke si pořídit zde zvířátko? Myslíte si že výběr bude obtížný, ale není tomu tak. Máte určitě spoustu druhů na výběr. Pokud máte takový nápad, že by jste zvířátko dali jako dárek k narozeninám nebo na Vánoce, tak si to pořádně rozmyslete. Jelikož takový dárek může někoho zaskočit. Přeci jen zvíře není hračka a pro nezkušeného chovatele můžou být začátky obtížné. Zvláště když není na takový dárek připravený do předu. Tím mám na myslí, že nebude mít připravenou například ubikaci, nebo nový domov. A co když o zvíře neprojeví zájem? Co si pak s ním počnete? 

zvířata

Domácího mazlíčka by měli mít rádi všichni členové rodiny. Tak by se o něj měli i zvládnout postarat. Dokázat mu dát péči jakou potřebuje. Jelikož je to živé stvoření. Potom by jste si měly promyslet kdo vám bude mazlíčka hlídat až budete chtít někam odcestovat. Přece ho nemůžete nechat samotného doma a jen si tak odjet. Mít zvíře je mít i nějakou zodpovědnost. Pokud přemýšlíte o pejskovi, tak by jste si měli vybírat pečlivě a nikam nespěchat. Uvědom te si, že takový pes potřebuje spousty péče. Za to třeba takový hlodavci jako je křeček, morče, potkan a další péči sice potřebují, ale ne tak důkladnou jako pes.

zvířata

Do bytu by jste si mohli pořídit klidně i kočku. Jenom mějte na paměti, že kočky mají svou hlavu a je těžké je cvičit. Ale jsou taky hodně učenlivé. Nedělá jim problém se na učit na kočičí záchod. Kolikrát je to až k překvapení jak se tohle rychle naučí. Dále se musíte s mířit s tím, že mít doma, domácího mazlíčka vám přibyde i větší úklid ve formě vylité vody, rozhrabaného květináče a spousty, spousty chlupů. Ale to už jsou jenom maličkosti, s kterými si raz, dva poradíte. Jako další zvířátko, které by se vám hodilo do bytu může být i třeba andulka, korela, nebo nějaký papoušek. Ale ať je to jakékoliv zvíře, vždy si na něj musíte udělat čas.